Rebeka Kotrčová – členkou od februára 2012. Rebeka je v súbore od založenia a prežila v ňom viac ako polovicu svojho života. Z malej zvedavej tanečnice je dnes dospelá dáma. Folklór a všetko čo k nemu patrí miluje a vie si ho užívať naplno. Ak treba, vie si siahnuť aj na fyzické rezervy, samozrejme na nácvikoch sa viacmenej šetrí, aby to na javisku potom mohla naplno rozbaliť. Miluje kolektív súboru a aktivity, ktoré s ním prežíva. Veľmi rada spí, kedykoľvek a kdekoľvek.


Miška Vojková – členkou od februára 2012. Mišku v súbore považujeme za dôvod, prečo bol súbor založený. Nápad založiť súbor totiž prišiel práve od Miškinej maminky. Miška mala 5 rokov keď začala v súbore tancovať a z malej tanečnice je dnes rovnako mladá krásna folkloristka, ktorá sa technicky aj výrazovo zdokonalila, vďaka svojej vytrvalosti a snahe. Bola pri zrode všetkých pásiem aj tancov a čas, ktorý v súbore trávi jej priniesol nespočetné množstvo zážitkov, na ktoré rada spomína a s chuťou si aktivity súboru užíva. Miška je veľmi výrazná tanečnica a ak si začne viac veriť a získa viac sebavedomia už jej k dokonalosti nebude nič chýbať.


Hanka Obernauerová – členkou od februára 2012. Hanka je najstaršou členkou súboru. Bola pri jeho zrode a je jeho členkou dodnes. Hanka tanec miluje v akejkoľvek forme, ale postupom času pochopila, že práve pri ľudovom tanci a folklóre zažíva tú pravú a nefalšovanú radosť z tanca a vie ho prežiť jak navonok tak aj vo vnútri. Je veľmi výraznou tanečnicou, ktorá má v tanci pekne vyváženú techniku a výraz. Hanka je veľký perfekcionista čo sa odzrkadľuje na tom, že nikdy nie je so svojim výkonom spokojná. Atmosféru v súbore miluje a užíva si ju naplno. Je členkou CM Juránečka, kde hrá na cimbál. Keďže je už vysokoškoláčkou a študuje mimo domova, našla si aj tam cestičky k folklóru, ktorý miluje, a je členkou ĽH Poľana pri FS Poľana Brno. Hanka od detstva navštevovala aj náš súborový letný tábor a od svojich 19 rokov v ňom vykonáva oddielovú vedúcu.


Bianka Hudecová– členkou od februára 2012. V Najstaršej skupine máme azda najviac členov, ktorí sú v súbore od začiatku. Bianka je jedným z nich. Prišla do súboru ako malá 5 ročná slečna a rovnako ako jej kolegyne, je dnes na prahu dospelosti. Je výraznou členkou súboru a v súbore si odžila krásne roky plné tanca, zábavy a radosti. Bianka sa tanečne formovala podľa obľúbenosti tancov. To čo ju nadchlo vedela pretaviť v krásny výsledok a venovala mu maximum svojho úsilia, to čo jej moc výrazovo nesadlo, to sa odzrkadlilo aj na výkone a to rovnako na nácvikoch ako na javisku. V staršom veku Bianka rozšírila svoje folklórne obzory a pridala k svojim záľubám aj hru na husle, na ktoré hrá dodnes a je zároveň primáškou v CM Juránečka. Keď je Bianka hladná alebo unavená utekajteeeeee!!!


Diana Balážová – členkou od septembra 2018. Dianka došla do súboru neskôr ako jej rovesníčky, na jej výkone a výraze však rozdiel dnes nie je poznať. Prešla si tŕnistou cestou, aby sa výsledok jej momentálneho prejavu a výrazu dostavil a nie vždy to bolo jednoduché a ľahké. Vďaka tomu, že Dianka bola cieľavedomá a snažila sa rady pretaviť do lepšieho výsledku, tvrdo na nich pracovala a technicky sa zlepšovala, je dnes plnohodnotnou folkloristkou, na ktorú je radosť pozrieť.


Simona Planková – členkou od februára 2012. Aj Simonka stála pri zrode súboru a prešla si tvorbou všetkých pásiem a tancov, ktoré v dnešnej podobe máme v repertoári. Výrazovo jej viac vyhovujú tance, ktoré majú tvrdší tanečný charakter. Postupne sa technicky aj výrazovo zlepšovala a dnes je plnohodnotnou členkou, ktorá si aj napriek svojej tichšej povahe, rada naplno užíva naše folklórne aktivity a je za každú srandu.


Nikola Héviziová – členkou od februára 2012. Nika prišla so súboru so svojim bratom, dvojičkou, Martinom. Obaja boli od začiatku veľmi výrazní tanečníci. Nika má krásny výraz s veľmi jemným prejavom, ktorý často krát zakryje aj menšie technické nedostatky. Veľmi dobre vyzerá na javisku a spoznáte ju podľa jej úsmevu, bez ktorého na javisko nikdy nevstúpi. Je tichšej, veľmi nekonfliktnej povahy. Nikdy neodmietne, ak ju niekto požiada o pomoc a aj preto je veľmi obľúbená u menších členov, ktoré v nej majú takú súborovú staršiu sestru. Tak ako Hanka, aj Nika, vďaka svojmu pozitívnemu vzťahu k deťom, pomáha v našom súborovom tábore ako oddielová vedúca.


Laura Belanská – členkou od septembra 2023. Laura prišla do súboru nedávno, v podstate už v dospelom veku tak rozšírila rady našej najstaršej, mládežníckej zložky. Nakoľko má rada tanec a vždy sa jej páčil, rozhodla sa vyskúšať ho aj aktívne. Keďže v staršej skupine už máme technicky aj vekovo ustálených členov, bola Laura takpovediac hodená do vody a zvláda to veľmi statočne. Je snaživá a všetky tance, prvky a choreografie postupne dostáva do pamäte a zároveň tvrdo pracuje na správnej technike prvkov rôznych regiónov.


Jakub Ralbovský– členom od septembra 2021. Jakub k nám chodil do letného tábora a tak si náš súborový kolektív obľúbil, že sa k nám pridal aj ako tanečník. Jakub má veľmi dobrú vizuálnu pamäť, dar reči a jedinečný, vtipný a zároveň autentický slovný prejav. Vďaka týmto schopnostiam sa veľmi rýchlo naučil tance z nášho repertoáru a rovnako rýchlo ich aj tancoval na javisku. Je zábavný, inteligentný a v jeho prítomnosti sa nemôžete nudiť, lebo sa vždy postará o vzrušenie a v kolektíve.


Jakub Vlk – členom od septembra 2012. Jakub pri prvom konkurze vo februári 2012 takpovediac utiekol. V septembri však už prišiel ako sebavedomý chlapec, ktorý ma talent na tanec aj spev. Veľmi pekne rytmicky ladený a schopný rýchlo sa učiť. Jakub je veľmi dobrý tanečník jak technicky tak výrazovo veľmi dominantný. Ak sa mu niečo nedarí, vytrvalo pracuje na tom, aby bol výsledok podľa jeho predstáv. Je veselý a má doslova chytľavý smiech.


Pavol Hromkovič – členom od februára 2012. Pali prišiel do súboru ako 6 ročný chlapec. Bol doslova nabitý energiou a chuťou poznať všetko. Všetko okolo tanca, spevu a hudby. Čoho sa chytil to sa mu darilo. Naviac z neho sršala neskutočná energia a radosť. Od začiatku v sólových úlohách s miernou, ale zdravou dávkou exibiconizmu. Nemal trému, rád ukázal čo vie. Dodnes je Pali veľmi dominantným tanečníkom, spevákom aj muzikantom. V CM Juránečká hrá na akordeón a spieva. Postupom času, keď sme v súbore začali tvoriť technicky náročnejšie tance, išlo to ťažšie a hlavne nie hneď, ako bol Pali zvyknutý. Veril si menej a bolo to poznať aj na jeho nálade, ale vždy ho každý nový prvok očaril a bol pre neho obrovskou výzvou. Tvrdo pracoval na tom aby ho doviedol do dokonalosti, čo sa vďaka vytrvalosti a snahe aj podarilo. Paliho prítomnosť na javisku je naozaj zážitkom pre diváka. My sme si to vyskúšali ako diváci, keď Pali prijal ponuku účinkovať a participovať na novom programe Koločas US Lúčnica ako člen speváckej zložky. Bola to pre neho výzva a skvelá skúsenosť zároveň. Sme na neho pyšní.


Andreas Žiška – členom od septembra 2015. Andreas prišiel do súboru po letnom tábore, kde ho nadchol kolektív a chcel sa s nim naďalej stretávať. Bol viac športovo orientovaný ako tanečne, ale po prekonaní prvých nástrah sa začal do krás folklóru viac a viac zamotávať až si ho podmanili úplne. Futbalu sa síce naďalej veľmi intenzívne venoval, ale Andreas je príkladom toho, že tanec ako elegantná forma prezentácie sa nevylučuje so športovou, práve naopak, vie sa veľmi pekne dopĺňať. Andreas je takým maskotom súboru, nikdy sa pri ňom nenudíte a vždy treba byť pri ňom na pozore. Jeho „sólová“ dráha a kariéra v súbore má svoju jedinečnú formu, ktorú si za roky fungovania v súbore vytvoril.


Martin Hévizi – Martin Hevizi – členom od februára 2012. Martin prišiel do súboru so svojou sestrou Nikou. Od začiatku bol výborným tanečníkom, veľmi rýchlo sa učil nové prvky, má veľmi pekný tanečný výraz. Aj napriek tomu však vždy pôsobil ako tichý chlapec, opak je však pravdou a v kolektíve vždy vedel urobiť zábavu. Táto jeho vlastnosť a ostych sa prejavuje skôr neistotou a neochotou prezentovať sa v domáckom prostredí, je pre neho absolútne nepredstaviteľná a vyhýba sa jej na míle. Spolu so svojím kamarátom Andreasom v súbore tvoria nerozlúčnu dvojicu a výborne sa dopĺňajú. Aj Martin, tak ako Andreas, hrá aktívne futbal a vďaka jeho snahe vždy dokázal krásne obe činnosti zladiť a vyvážiť. Dnes je Martin už dospelákom a v súbore zastáva pevné miesto aj ako vedúci v našich letných táboroch.


Zuzana Poláková – členkou od januára 2023. Zuzka sa u nás neocitla náhodou, a ako sa hovorí, že nič sa nedeje len tak, tak to platí aj v tomto prípade. Naše cesty sa skrížili zámerne a dnes je Zuzka našou plnohodnotnou členkou, ktorá pôsobí ako speváčka v našej Cimbálovej muzike. Svojej úlohy sa zhostila veľmi zodpovedne a takmer okamžite sa naučila veľkú časť nášho repertoáru, aby mohla hudbu a tanečníkov spevácky sprevádzať. Zuzka spevom žije a je zároveň aj členkou skalickej speváckej skupiny Spjevule ze Skalice. Je veslá a veľmi rýchlo si v našom súborovom kolektíve našla miesto.


Mariam Tesarovičová – členkou od októbra 2023. Majka nám doslova padla z neba. Rovnako ako Zuzka aj Majka prišla k nám vtedy, keď sme potrebovali vytrhnúť tŕň z päty a pomohla nám vyriešiť situáciu chýbajúcej kontry v našej cimbálovej muzike. Napriek tomu, že pre Majku bola hra v našej muzike prvý kontakt s ľudovkami, zhostila sa svojej úlohy neuveriteľne rýchlo a veľmi zodpovedne. V priebehu pár týždňov si naštudovala veľkú časť repertoáru a svojou usilovnosťou a snahou sa posúva veľmi rýchlo dopredu a už teraz je jasné že folklóru a ľudovej hudbe prepadla a aj keď to asi nikdy neplánovala, bude z nej skvelá folkloristka.


Saša Krajčírová – Saška prišla do súboru ako posila našej cimbálovej muziky v januári 2019. Saška ako mladá talentovaná cimbalistka hrala vtedy len pár rôčkov na cimbál, ale svojou obrovskou snahou a drinou sa posúvala míľovými krokmi dopredu. Je najmladšou členkou našej cimbálovej muziky, je veľmi cieľavedomá a nič pre ňu nie je prekážkou. Okrem cimbálu Saška hrá aj na bicie a ak by mala ešte nejaký priestor, určite by si do svojho repertoáru pridala ďalší nástroj.


Denis Krajčír – členom od januára 2019. Denis je obrovskou posilou našej cimbálovej muziky a aj napriek tomu, že je tak trochu „požičaný“ a v našej CM Juránečka hosťujúci člen, považujeme Denisa za plnohodnotného člena súboru. Denis okrem toho totiž primuje v ĽH Kamarádzi a od októbra 2023 je zároveň aj členom ĽH FS Technik. Denis je veľmi talentovaný a zároveň zodpovedný a cieľavedomý mladý muzikant, ktorý nepozná prekážky. Je veľmi ochotný a často súčinný pri tvorbe pásiem a tancov. Nikdy neomietne pomoc a trpezlivo a ochotne pomôže vyriešiť mladším kolegom teoretické či praktické problémy. Denis má pred sebou skvelú muzikantskú kariéru, nakoľko má jednu veľmi dôležitú vlastnosť, ktorá je pre muzikantov jeho kvalít potrebná a tou je pokora.


Robert Obernauer – členom od januára 2016. Robert je najstarším členom súboru. Hudbu má geneticky zakódovanú a aj napriek tomu, že sa jej veľkú časť života aktívne nevenoval, nakoniec jej podľahol. Je členom našej CM Juránečka, kde hrá na husle. Práve vznik cimbálovej muziky ho nakopol k aktivite a začal sa hre na husle opäť po dlhých rokoch venovať. Robert je veľmi snaživý a rád by sa technicky posúval dopredu. Aj preto nasledoval svojho kolegu Dušana a začal ako dospelý študent navštevovať ZUŠ v Sekuliach. Robert má veľký sen a to je zahrať si raz v Slovenskej Filhármonii. Budeme mu držať palce.


Dušan Hudec – členom od januára 2016. Dušan uzatvára široký zoznam členov nášho súboru. Je druhým najstarším členom CM Juránečka, kde zastáva hru na kontrabas. Dušan sa hudbe venoval celý svoj život ako amatér a ako veľký fanúšik dobrej hudby sa aj pokúša o svoju vlastnú tvorbu. Hudbu má hlboko v srdci v akejkoľvek forme. Hra na kontrabas bola pre Dušana jedna obrovská neznáma a zároveň aj obrovská výzva, ktorej sa zhostil neskutočne zodpovedne a rýchlo. Pri pohľade, ako si hru na kontrabas užíva je zjavné, že výber nástroja bol správny. Dušan je rovnako žiakom ZUŠ Sekule ako dospelý študent, nakoľko svoje schopnosti chce zdokonaľovať pod dohľadom skúsenejších muzikantov.


Návrat hore