Sabínka Malá – členkou od septembra 2022. Sabínka prišla do súboru ako 8 ročná a začala tancovať v 1.skupine. Vďaka svojej cieľavedomosti a snahe sa rýchlo vypracovala na úroveň starších dievčat a od septembra 2023 sa posunula do staršej skupiny. Sabínka má veľmi pekný tanečný výraz, veľmi ľahko a rýchlo sa učí nové veci.


Jasmínka Purová – členka od septembra 2017. Jasmínka si už so súborom odtancovala pekných pár rôčkov a do súboru prišla ako trojročná. Plná energie a obrovskej chute tancovať, učiť sa niečo nové. Tancovala kade chodila. Dnes je už členkou strednej skupiny, kde prešla v roku 2023 a z „malej“ tanečnice je zrazu veľká. Stoja pred ňou aj nové úlohy a výzvy v podobe nových tancov a pásiem.


Ivetka Hajdinová– členkou od septembra 2019. Ivetka prišla do súboru ako 5 ročná a tiež, ako Jasmínka má už v súbore odtancované pekné rôčky. Od detských pásiem postupne prechádza k pokročilejším tancom a pásmam. Je veľmi snaživá a technicky sa rýchlo zdokonaľuje. V starších kolegyniach má vzor a snaží sa od nich naučiť čo najviac.


Ninka Tužinská – členkou od februára 2012. Ninka bola pri zrode súboru a bola najmladšou členkou. Keď začala tancovať mala 2,5 roka a hltala každý jeden krok, ktorý sa snažila napodobniť. Na prvé vystúpenie prišla hrdo a tak ako hrdo na neho prišla, tak aj hrdo z javiska odkráčala, samozrejme skôr ako sa vôbec začalo tancovať. Potom to ale už išlo len lepšie a lepšie a v súčasnosti je problém ju z javiska dostať. Dnes je z nej mladá slečna, ktorá výrazovo aj technicky veľmi napreduje a je na ňu radosť pozerať. Tanec aj spoločnosť súboru si maximálne užíva a jej spokojnosť pretavuje do výzoru jak na tréningoch tak aj na javisku.


Zara Kotrčová – členkou od septembra 2013. Aj Zarka si v súbore už odtancovala viac ako dve tretiny svojho života. Má v sebe tanec a hudbu hlboko zakorenenú. Nemá rada zmeny, ale keď sa prenesie cez prvé prekážky je spokojná, že to zvládla a hrdo si ide za svojim cieľom. S Ninkou boli od mala nerozlúčna dvojica a svojimi hláškami vedeli rozosmiať svoje okolie. Zarku okrem tanca neskôr očarili husličky a momentálne je primáškou našej Malej Juránečky.


Laura Balážová – členkou od septembra 2017. Laura mladá usmievavá slečna, ktorá na javisku pôsobí veľmi pekne. Technicky a výrazovo sa veľmi rýchlo zdokonalila a dnes je súčasťou všetkých tanečných pásiem. Rezervy má v speváckom prejave, nie však v kvalite spevu, rezervy sú skôr v strachu prejaviť sa naplno, čo je pre Lauru veľkou výzvou a ak bude chcieť, aj tu je predpoklad, že bude napredovať.


Nela Kučerová – členkou od februára 2019. Nelka prišla do súboru s kamarátkou Katkou a obe boli plné elánu a radosti z tanca. Postupne sa vypracovala a technicky sa zdokonaľovala vďaka svojej vytrvalosti a snahe. Je veselá a plná energie, vie si užívať každý jeden spoločný súborový moment naplno a vždy je okolo nej veľa smiechu, ktorý je chytľavý.


Anetka Emrichová – členkou od septembra 2013. Anetka prišla do súboru tiež ako drobček čo ledva prepletal nožičkami, ale veľmi rýchlo sa vďaka svojej vytrvalosti a snahe posúvala dopredu. Už ako maličká tancovala „veľkáčske“ tance. Svoju radosť z tanca a hudby odovzdáva na javisku spolu s veľkým úsmevom. Anetka sa rovnako ako Zarka začala venovať aj hre na husle a momentálne je členkou Malej Juránečky, kde úspešne zastáva pozíciu prvých huslí.


Petra Balanová – členkou od októbra 2021. Peťa prišla do súboru neskôr ako jej rovesníčky, a napriek tomu, že tancu sa dovtedy nevenovala, podľahla jeho čaru veľmi rýchlo. Začiatky boli ťažké a musela sa naučiť doslova „chodiť“. Ťažká drina však prináša ovocie a dnes je z hrbatého dievčatka tanečnica, ktorá keď bude chcieť, to dotiahne na krásnu labuť. Ak Peťku niečo baví, ide si za svojim cieľom a výsledok sa dostaví pomerne rýchlo. Darí sa jej v točkách a obľúbené tanečné prvky rýchlo technicky zvládne.


Katka Žilavá – členkou od februára 2019. Katka prišla do súboru s kamarátkou Nelkou a veľmi rýchlo zapadli do kolektívu. Katka mala už tanečné skúsenosti a veľmi rýchlo sa naučila tanečné pásma, v ktorých sa aj rýchlo technicky zdokonalila a napredovala v nich. Na javisku je veľmi výrazná vďaka svojmu prirodzenému prejavu a širokému úsmevu, ktorý okolo seba rozdáva. Je veľmi snaživá a tvrdo pracuje na tom aby výsledok jej snaženia bolo poznať.


Tamarka Kimličková – členkou od septembra 2018. Tamarka prišla do súboru ako 8 ročná a začínala ešte v malej tanečnej skupinke. Cez detské pásma a hry sa postupne prepracovala do tancov starších tanečníkov a dnes je súčasťou strednej skupiny tanečníkov. Tamarka je zároveň aj členkou Malej Juránečky, kde hrá na husle. Má rada tanec aj hudbu a vystúpenia si naplno užíva.


Matúš Tomek – členom od septembra 2017. Matúš, spolu so svojim bratom Marekom, sú jednou z troch dvojičkovských párov, ktoré v súbore máme. Obaja prišli do súboru, keď mali 5 rokov a s nimi prišla do súboru obrovská energia. Matúš je veľmi cieľavedomý tanečník a zároveň aj muzikant, ktorý hrá v našej Malej Juránečke na akordeón. Nebráni sa žiadnej výzve a tvrdo si ide za svojim cieľom. Má obrovský potenciál stať sa skvelým folkloristom, nakoľko má veľké folklórne srdce. Vie sa nadchnúť pre nové veci a ak ho bavia a je motivovaný, neexistuje pre neho prekážka, ktorú by nevedel prekonať. Na javisku vyzerá veľmi dobre a odovzdáva svoju radosť z tanca a hudby plným priehrštím. Veľmi rýchlo a pekne napreduje aj v speváckom prejave.


Marek Tomek – členom od septembra 2017. Tak ako Matúš, aj Marek prišiel do súboru vo svojich 5 rokoch. Aj keď sú s Matúšom dvojičky, každý je úplne iný. Veľmi pekne sa dopĺňajú a tam kde má Matúš rezervy, vyniká Marek a naopak. Marek je viac zdržanlivý, čo sa prejavuje aj v tanečnom prejave, ale tam kde si je istý a verí si, vyniká výbornou technikou a často prekvapí aj sám seba. Je veľmi pohybovo zdatný a vekom, keď si začne viac veriť, bude z neho skvelý tanečník. Marek je rovnako členom Malej Juránečky, kde hrá na kontrabas.


Gabriel Bolaček – členom od septembra 2012- Gabko prišiel do súboru ako trojročný a tancuje v súbore už 12 rokov. Spočiatku nenápadný chlapec je dnes výrazným členom súboru. Vekom nabral sebavedomie, stratil ostych a veľmi dobre sa cíti a vyniká v pásmach kde zastáva rôzne úlohy s hovoreným slovom. Na javisku si získa každého diváka, vtiahne ho do deja a zabaví vtipným a nenúteným prejavom. Tanečne – výrazovo aj technicky, sa z roka na rok zlepšuje a istotu, ktorú si za roky tanca získal, vidieť pri jeho tanečných výkonoch.


Alex Sýkora – členom od septembra 2012- Alex prišiel do súboru vo svojich 3 rokoch a momentálne tvorí jednu generáciu „súboristov“, ktorí spolu začali v súbore tancovať. Alex bol od začiatku veľmi vnímavým tanečníkom, tvrdo na sebe pracoval a aj napriek tomu, že sa mu nie vždy darilo, nakoniec došiel do zdarného konca. Má obrovskú mieru sebadisciplíny a snaha, ktorú vynakladal na to aby bol skvelý tanečník, priniesla svoje ovocie. Alex má aj dar reči a dobrú pamäť, preto vyniká aj v pásmach, kde je treba využiť aj tento potenciál. Dnes je z Alexa skvelý tanečník, ktorý sa posúva a doťahuje na starších tanečníkov. Jeho neutíchajúca snaha posúvať sa mu pomáha stať sa folkloristom akým túži od malička byť. Aj Alex je členom Malej Juránečky a rovnako ako Marek, hrá na kontrabas. Má aj výrazný spevácky prejav.


Martin Salay – členom od januára 2024. Martin je v súbore pomerne krátko, ale vďaka jeho láske k folklóru ho cestičky priviedli práve k nám. Martin je veľmi vnímavý a snaživý, čaká ho ešte tvrdá drina, ale vďaka jeho cieľavedomosti a chuti tancovať sa veľmi rýchlo zaradí medzi tanečníkov. Má veľký potenciál stať sa výborným tanečníkom. Do veselej partie zapadol veľmi rýchlo.


Martin Vlk – členom od septembra 2012. Martin prišiel do súboru so svojim starším bratom Jakubom. V súbore prešiel rôznymi fázami, najprv cez tanečnú, kde svoju činnosť ukončil v roku 2022, neskôr sa začlenil do hudobnej zložky. Maťkovi viac učarovala hudba a spočiatku sa venoval hre na flautu, ktorú neskôr vymenil za klarinet, na ktorý momentálne hrá v Malej Juránečke, ktorej je členom.


Návrat hore