Kristínka Bilkovičová– je členkou súboru od septembra 2019. Rada tancuje a spieva a aj napriek tichšej povahe je veľmi ambiciózna a má veľkú snahu byť v tancoch výrazná a ukázať svoj talent. V najmladšej skupine patrí medzi najstaršie tanečníčky. Má skvelú pamäť na texty.


Zuzka Šešerová – členkou od septembra 2020. Zuzka je rovnako tichšej povahy ako Kristínka. Rada tancuje a vo veľkých tanečniciach má vzor, jej obľúbený tanec je Myjava, ktorý by rada tancovala. V pásmach zastáva často sólové pozície. Rada sa učí nové veci.


Adelka Vavreková– do súboru prišla v máji 2020. Je veľmi snaživá a ambiciózna. Rada tancuje a spieva. Staršie dievčatá sú jej vzorom a rada by sa im podobala. Má obľúbené tance a pri vystúpeniach si atmosféru naplno užíva.


 Katka Chropovská – do súboru prišla v septembri 2022 ako 2,5 ročná. Z počiatku len posedávala, alebo okukávala čo sa na nácviku deje, neskôr sa pridala k rozcvičkám. Vďaka vytrvalosti maminky, ktorá s ňou chodila na každý nácvik si Katuška veľmi rýchlo zvykla a dnes je plnohodnotnou tanečníčkou najmladšej skupiny. Rada sa parádi čo sa prejavuje aj v tanci. Najradšej má pásma kde sa môže točiť a užiť si krásu širokej sukne. Z uplakaného dievčatka sa stala večne usmiata a veselá tanečnica.


Alžbetka Hrušková – členkou od septembra 2021. Alžbetka je veľmi výraznou tanečnicou. Hneď od začiatku má veľmi pekný folklórny výraz a rýchlo sa učí nové veci, ktoré aj rada ukáže ak si v nich je istá. Má skvelú pamäť čo využíva pri textoch v pásmach. Rada „diriguje“ mladšie kolegyne, čo určite využijeme keď bude Alžbetka staršia a bude pomáhať mladším tanečniciam. Veľmi rýchlo napreduje aj vďaka svojej ambícii stať sa dobrou tanečnicou.


Emka Zamutovská- členkou od septembra 2022. Emka prišla do súboru aj so svojim bratom Boriskom. Sú zohraná dvojka a Emka, ako staršia sestra zastáva aj v súbore pozíciu skúsenejšej sestry. Emka má rada svoje pohodlie ale ak je dostatočne motivovaná, vie zájsť aj za svoje hranice. Vie čo chce a ide si za svojim cieľom, často krát vyjednáva a skúša.


Nikolka Polgárová– členkou od júna 2022. Nikolka prišla do súboru plná elánu a energie. Všetko chcela robiť naraz, ale postupom času sa z Nikolky stáva pekná tanečnica. Je veľmi snaživá, čo sa odráža na jej výkonoch. Radosť, ktorú pri tanci prežíva pretavuje do pekného tanečného výrazu, vďaka radám, ktoré sa snaží hneď zakomponovať.


Dorotka Hrušková- členkou od mája 2022. Dorotka je našou druhou malou „hruškou“ ako ich v súbore voláme. Je mladšou sestrou Alžbetky a tancovať začala veľmi rýchlo po nástupe Alžbetky do súboru, keďže sa chcela podobať svojej staršej sestre. Mala čerstvé 3 roky. Meno Dorotka jej veľmi pasuje a vytihuje aj jej povahu, je veľmi veselá ale aj veľmi tvrdohlavá. Ak sa zatne, nepohne s ňou nikto, čo často krát vyvoláva veľmi komické situácie. Je veľmi výraznou členkou a Dorotku čaká sľubná tanečná kariéra.


Olívia Hromkovičová – členkou od septembra 2022. Olívia je od začiatku svojho pôsobenia v súbore veľmi výraznou členkou. Všetko čo Olívia robí, robí naplno. Tam kde sa objaví nie je núdza o smiech, často krát dostane do varu aj najstarších členov súboru. Svoju pohybovú zdatnosť zdokonaľuje na tréningoch tvrdou drinou čo sa odzrkadľuje na jej tanečnom výraze.
Ak však Olíviu niečo nebaví, postrehnete to na jej výraze takmer okamžite a nezáleží či je to na javisku, alebo len na tréningu. Medzi jej najmenej obľúbené aktivity je učenie a prezentácia textov, hovorených ale aj spievaných.


Elizabeth Anna Jurkáčková – členkou od mája 2023. Elizabeth prišla k nám do súboru so svojim starším bratom Williamom. Má rada spoločnosť a veľmi rýchlo si našla kamarátky, s ktorými na nácvikoch rada „vyvádza“. Má veľmi pekný, prirodzený, tanečný výraz, chýba jej už len máličko k dokonalosti a to vie rýchlo nahradiť úsmevom, na ktorý sem tam zabúda.
Má zmysel pre detail, čo sa odzrkadľuje na jej výzore, vždy je tip top upravená. Je snaživá a ľahko sa učí nové veci.


Vivien Dunárová– členkou od septembra 2023. Vivien prišla do súboru po letnom dennom tábore, ktorý u nás absolvovala. Je plná energie, čo sa prejavuje aj na tanci. Všetko čo robí, robí naplno. Má pekný, prirodzený folklórny výraz a vďaka veľkej snahe z nej vyrastá šikovná a výrazná folkloristka. Veľmi komunikatívna, veselá a priateľská.


Júlia Majerníková– členkou od septembra 2023. Julka posilnila rady našej najmladšej skupiny veľmi výrazne. Na prvý pohľad v nej vidieť folkloristku. Má jemný, ale zároveň veľmi výrazný prejav, ktorý je vyvážený vo všetkých smeroch. Vďaka svojej cieľavedomosti sa posúva veľmi rýchlo dopredu, čím dobehla aj svoje profesne staršie „kolegyne“. Je priateľská a veselá a nebráni sa žiadnym výzvam, práve naopak berie ich veľmi zodpovedne.


Michaela Klvačová– členkou od septembra 2023. Miška prišla so súboru, rovnako ako Vivien, po dennom letnom tábore spolu so svojou sestrou, dvojičkou, Gabikou. Miška je veselá a energiou nabitá slečna. Vie dať najavo svoj názor a nárok na svoje potreby, čo prejavuje často krát veľmi výrazne, ale postupom času veľmi elegantne, zvláda zmeny a rešpektuje nastavené pravidlá. Veľmi rýchlo a rada sa učí nové veci a ak sa jej darí, neskrýva radosť a nadšenie. Má veľmi dobrú pamäť čo s hrdosťou využíva pri textoch, ktoré vie krásne odprezentovať.


Gabika Klvačová– členkou od septembra 2023. Rovnako ako jej sestra Miška prišla do súboru po letnom tábore. Gabika v sebe skrýva „herečku“ mnohých tvárí a doslova v sekunde vie zmeniť náladu aj výraz. Určite nájdeme uplatnenie tohto talentu aj v našich tanečných pásmach. Je milá a prítulná, má vytvorené väzby na staršie tanečníčky a pokiaľ je v ich prítomnosti, vie sa s ľahkosťou začleniť a pridať do akejkoľvek aktivity. Rada sa pochváli novými zdatnosťami a má výbornú pamäť, čo rovnako ako jej sestra využíva pri učení textov, v ktorých naozaj vynikajú.


Valerie Lehner – členkou od septembra 2023. Valerie je veľmi kreatívna slečna, čo sa prejavuje aj v jej tanečnom prejave. Má dobrú pamäť, vďaka čomu sa rýchlo učí texty, ktoré máme v pásmach. Má veľkú snahu napredovať a keď sa jej nedarí hnevá ju to. Má veľkú motiváciu a chce sa podobať veľkým tanečníkom, preto aj jej snaha naučiť sa je veľká.


Barborka Ovečková – členkou od septembra 2023. Barborka prišla do súboru vo veku keď ešte nemala ani 2 roky. Je tak historicky najmladšou členkou, ktorá u nás tancovala. Barborka chodí na nácviky a v podstate sa „oťukáva“. Sleduje deti s nadšením a aj keď sa ešte moc nezapája, nahráva si všetko do pamäte aby to potom, keď príde ten správny čas, vedela naplno rozbaliť a všetkých nás prekvapila. Vďaka vytrvalosti svojej maminky, chodí na nácviky pravidelne a už od prvého momentu sa s radosťou prejavuje folklórnym výrazom, copíky a suknička nikdy nechýbajú.


Janko Skovajsa – členom od septembra 2020. Janko je veľmi talentovaný a cieľavedomý tanečník. Tanečný aj hovorený prejav má v krásnej rovnováhe, veľmi rýchlo sa učí texty a aj ich prezentácia je na vysokej úrovni. Je veľmi prísny sám na seba a tvrdo na sebe pracuje, aby sa vyrovnal svojim starším kolegom, v ktorých vidí svoj vzor. K dokonalosti mu chýba už iba široký úsmev, ktorý je často zahalený výrazom sústredenia. Radi si na to počkáme.


Janko Tomek– členom od septembra 2020. Janko došiel v tesnom závese za svojimi bratmi, Marekom a Matúšom, ktorí boli v súbore členmi a nasledoval ich plný elánu a energie.
Janko je veľmi bystrý a talentovaný folklorista, ktorý nemá „ s ničím“ problém. Všetko čoho sa chytí, je pre neho výzva a pracuje na nej až do vtedy, kedy s tým sám nie je spokojný. Je vytrvalý a ambiciózny a trúfame si povedať, že ho čaká pekná folklórna kariéra. Naviac je vtipný a často krát pre jeho humor a veselosť aj stredobodom pozornosti, čo sa mu páči, a predurčuje ho na sólové výstupy. Naviac je priateľský a veľmi rád odovzdáva, už v tomto veku, svoje znalosti mladším „kolegom“ .


Riško Celláry– členom od septembra 2021. Riško sa do súboru doslova narodil. Jeho starší brat Andreas bol vtedy už pomaly sólistom a Riško sa tak chtiac, nechtiac začal zúčastňovať podujatí, ani o tom ešte netušil. Prvý kroj mal už v kočíku. Postupne si Riško začal zvykať na súborový režim a keď mal 2,5 roka začal aj aktívne prispievať svojou tanečnou účasťou. Prvý polrok si doslova odsedel na lavičke a „nasával“ všetko čo potreboval k tomu, aby to potom rozbalil na plné pecky. Veľmi rád si spieva a koledy sú jeho najobľúbenejším repertoárom, nebráni sa im ani v lete. Dnes je veľmi výrazným tanečníkom, ktorý si to užíva ako na javisku, tak na vystúpeniach a radosť z tanca z neho doslova srší.


William Jurkáček– členom od mája 2023. Willko do súboru prišiel so svojou sestrou Elizabeth a hneď od začiatku sa zaujímal o všetko. Zaujal ho tanec a rovnako aj hudba. Je veľmi cieľavedomý a má veľkú snahu byť v tanci aj hudbe dobrý. Svojou snahou a tvrdou drinou sa posúva a zlepšuje techniku tanca aj hry na nástroj. Je členom aj Malej Juránečky, kde hrá na husle.


Borisko Zamutovský – členom od septembra 2022. Borisko prišiel do súboru so svojou sestrou Emkou a hneď od začiatku si získal svojou bezprostrednosťou srdcia aj veľkých členov súboru, hlavne členiek. Jeho veľký úsmev a šibalstvo ho predurčuje na post súborového mazlíčka. Borisko je veľmi energický čo sa prejavuje aj v tanci. Odzemky v jeho podaní sú jedná veľká smršť. Jeho slovný prejav, ktorý je neustále sprevádzaný obrovským úsmevom presvedčí každého diváka o jeho kvalitách. Veríme že ak Borisko pridá k tomu troška disciplíny, tak bude z neho určite skvelý folklorista.


Paťko Klimeš – členom od septembra 2023. Paťko je energický chlapec, ktorý má rád pohyb. Už od začiatku sa snaží napodobňovať svojich starších kamarátov. Je veľmi snaživý, ale ak sa mu niečo nepáči, alebo má nejaké potreby, nemá problém riešiť veci po svojom. Je veselý, priateľský a obľúbený. Vo svojich 4 rokoch nemá problém prejaviť svoj názor ale zároveň rešpektuje iných. Najviac ho bavia tanečné aktivity, kde si „zabehá“ a unaví sa, aby podľa jeho slov mohol dobre spinkať.


Návrat hore